O kmeni

topinambur.jpg

Roverský kmen Topinambur je uskupením roverů a rangers brněnského skautského střediska Vrbovec, nacházejícím se v městké části Brno-Bystrc.

Datum přesného vzniku není známo. Za prvotní impulz se dá zřejmě považovat víkendová akce v květnu 2004 na tábořišti ve Sloupu, kam byli pozváni všichni tehdejší střediskoví roveři a rangers. Zasadili jsme si tam svůj společný roverský strom. Po této akci jsme založili mailovou konferenci a začali se pravidelně každý týden scházet na schůzkách. Ty měly různou úroveň, postupně spíše klesající, až nakonec přešly takřka do volné zábavy.

Na jaře roku 2006 proto došlo ke změně způsobu fungování. Vždy na jeden rok byla zvolena pětičlenná rada kmene, která se starala o rozvoj kmene a byla zodpovědná za kvalitu programu.

Po této změně se opět rozjely organizované každotýdenní schůzky, v jejichž vedení jsme se střídali, byl zvolen název kmene (podle květiny topinambur - důvod proč byl navrhnut tento název, neví nejspíš ani navrhovatel), vybráno logo a vytvořili jsme si kmenová trička (momentálně máme dámskou i pánskou verzi, byla také vyrobena limitovaná edice kmenových trenek a kalhotek).

Schůzky momentálně neprobíhají (od podzimu 2012) a v blízké době ani probíhat nebudou. Je to zejména kvůli nezájmu a nedostatku času starších roverů.

Stále si ale chodíme zahrát ufobal a to hlavně před ufobalovými turnaji (1-2x/rok se účastníme ufobalového turnaje v Brně nebo v jeho blízkém okolí) a účastníme se také celostátních akcí jako třeba ObRoku nebo Mikulášského semináře.

 
Postaveno na DokuWiki upravené Jeňou · Přihlásit se · o-kmeni/o-kmeni.txt · Poslední úprava: 17.12.2013 11:33 autor: pedro